ФК Црно Буки ЗЛ е новиот третолигаш

ФК Црно Буки ЗЛ е новиот третолигаш

Екипата на ФК Црно Буки ЗЛ е најголемото изненадување во битолскиот регион. Најпрво ги подобри условите на инфрастуктурата која е
...
Освојувач на КУПОТ на ОФС Битола е ФК Поешево

Освојувач на КУПОТ на ОФС Битола е ФК Поешево

Оваа година освојувач на купот на ОФС Битола е екипта на ФК Поешево од с. Поешево . Екипата на ФК
...
НЕДЕЛА 17 ч  СТАДИОН с.КРАВАРИ ВО ОРГАНИЗАЦИЈА НА ОФС БИТОЛА
РАСПОРЕД НА СУДИИ,ДЕЛЕГАТИ И КОНТРОЛОРИ  26-то ПОСЛЕДНО КОЛО ВО 3-МФЛ-ЈУГОЗАПАД

РАСПОРЕД НА СУДИИ,ДЕЛЕГАТИ И КОНТРОЛОРИ 26-то ПОСЛЕДНО КОЛО ВО 3-МФЛ-ЈУГОЗАПАД

Пар Домаќин - Гостин Место Термин Главен судија 1 помошник                           2 помошник          контрола           Делегат         Контрола 1. Сатеска-Лирија   с.Волино 27.05.18  17.00 Ѓорѓиевски Владимир   Груевски Илија Митревски Владимир Масалковски Никола    Клочовски Васко            Битола            
...
Во Дебар прогласен шампионот на Третата лига југозапад

Во Дебар прогласен шампионот на Третата лига југозапад

Во неделата во Дебар беше прогласен шампионот на Третата лига југозапад со недостижни 55 бодови освоени во сезоната 2017/2018. На
...
Редовно Годишно Собрание на ОФС Битола

Редовно Годишно Собрание на ОФС Битола

Општинскиот Фудбалски Сојуз Битола на 20.05.2018 г со почеток во 10 часот во просториите на ресторанот ,,Путник,, во Битола го
...
ТАБЕЛА ПОСЛЕ ОДИГРАНО 25 КОЛО ВО 3 МАКЕДОНСКА ЛИГА ЈУГОЗАПАД

ТАБЕЛА ПОСЛЕ ОДИГРАНО 25 КОЛО ВО 3 МАКЕДОНСКА ЛИГА ЈУГОЗАПАД

1 ФК КОРАБИ 22 17 1 4 68 21 47 52 2 ФК ПРЕСПА 22 12 1 9 53 39 14 37 3 ФК ЛИРИЈА с.Грнчари 23 11 3 9 54 42 12 36 4 ФК ФЛАМУРТАРИ(-3) 22 12 3 7 41 30 11 36 5 ФК КРАВАРИ 23 11 2 10 59 48 11 35 6 ФК КАРАОРМАН 2017 22 10 5 7 55 47 8 35 7 ФК ВЛАЗНИМИ 22 9 6 7 47 41 6 33 8 ФК САТЕСКА с.Волино 22 9 2 11 56 51 5 29 9 ФК ВЕЛЕШТА(-3) 23 10 2 11 53 58 -5 29 10 ГФК ОХРИД ЛИХНИДОС 23 9 2 12 58 66 -8 29 11 ФК ОКТИСИ-СПОРТ 24 8 5 11 33 46 -13 29 12 ФК ВОСКА 2002 24 8 2 14 48 74 -26 26 13 Могила Би Милк 13 6 0 7 22 29 -7 18 14 ФК
...
РАСПОРЕД НА СУДИИ,ДЕЛЕГАТИ И КОНТРОЛОРИ  25-КОЛО 3-МФЛ-ЈУГОЗАПАД

РАСПОРЕД НА СУДИИ,ДЕЛЕГАТИ И КОНТРОЛОРИ 25-КОЛО 3-МФЛ-ЈУГОЗАПАД

Пар Домаќин - Гостин Место на одигрување Термин Главен судија 1 помошник                           2 помошник           Делегат         Контрола 1. Кораби-Сатеска              Дебар 20.05.18  16.30 Стојановски Филип   Лозаноски Злате Степановски Петар    Бошевски Васко  Илиевски Зоранчо           
...

ТРЕТА МФЛ ЈУГОЗАПАД ТАБЕЛА

ПозКлубКолоПобНерПорГ.Р.Поени
11312013736
21510231632
3159241529
4158431228
5159151128

ТРЕТА МФЛ ЈУГОЗАПАД

ДатаДомашниВреме/РезултатГости

Поз. Клуб ОН Поб Н Пор ПОС ПРИ ГР БОД
1. ФК ПОБЕДА Ивањевци 4 4 0 0 9 2 7 12
2. ФК БУКОВО 4 3 1 0 17 11 6 10
3. ФК ЧАГОР 4 3 0 1 13 6 7 9
4. ФК ЦРНО БУКИ ЗЛ 4 3 0 1 8 2 6 9
5. ФК ПОЕШЕВО 4 2 1 1 16 10 6 7
6. ФК ОЛД БОЈС 4 2 1 1 4 6 -2 7
7. ЗФК КАРАМАНИ 4 2 0 2 7 7 0 6
8. ЗФК НОВАЦИ 2011 4 2 0 2 7 7 0 6
9. ФК ДОСК 4 1 1 2 10 10 0 4
10. ФК ЦРНА РЕКА с.Долна Чарлија 4 1 1 2 7 10 -3 4
11. ФК ПЕЛАГОНИЈА ЛОГОВАРДИ 4 1 1 2 6 10 -4 4
12. ФК ЛИСОЛАЈ 4 1 0 3 8 8 0 3
13. ФК ПАРТИЗАН ДОБРУШЕВО 3 1 0 2 3 7 -4 3
14. Младост Дедебалци 3 0 2 1 5 9 -4 2
15. ФК КРСТОАР 4 0 1 3 6 13 -7 1
16. ФК СВЕТЛОСТ 4 0 1 3 4 12 -8 1
Поз. Клуб ОН Поб Н Пор ПОС ПРИ ГР БОД
1. ФК СТРЕЛА СПОРТ 4 3 1 0 14 5 9 10
2. ФК КОСМОС СПОРТ 4 3 0 1 11 6 5 9
3. ФК КСК 4 3 0 1 6 1 5 9
4. ФК ПЕЛАГОНИЈА БЕЛ КАМЕН 4 3 0 1 10 6 4 9
5. ФК Меџитлија 4 2 1 1 12 6 6 7
6. ЗФК ПЕЛАГОНИЈА с.Добромири 4 2 0 2 12 5 7 6
7. ФК БУКОВСКИ ЛИВАДИ 10 4 2 0 2 10 5 5 6
8. ФК ХАЈДУК 4 1 2 1 2 6 -4 5
9. ФК НАПРЕДОК с.Ношпал 3 1 1 1 8 4 4 4
10. ФК ПЕЛАГОНИЈА с.Трап 4 1 1 2 2 6 -4 4
11. ФК ЕЛЕНИК СПОРТ 3 1 0 2 5 16 -11 3
12. ФК МЛАДОСТ с.Горно Оризари 4 0 1 3 8 15 -7 1
13. ФК РИС Битола 3 0 1 2 1 13 -12 1
14. ФК ЈЕНИ-МААЛЕ СПОРТ 3 0 0 3 1 8 -7 0